Jak skutecznie zarządzać kapitałem i dlaczego jest to niezwykle ważna umiejętność?

Oczywiste jest, że nikt nie może osiągnąć 100% sukcesu w zakładach, dlatego dobre zarządzanie kapitałem jest kluczową częścią wyniku każdego gracza. Właściwe zarządzanie środkami może nie tylko utrzymać cię dłużej w grze, ale także znacznie zwiększyć potencjał wygranej. Z drugiej strony, niewłaściwe obchodzenie się z grą może być kosztowne, nawet jeśli będziesz cieszyć się częstymi wygranymi.

Dotyczy to nie tylko profesjonalistów. W tym artykule wyjaśniamy, co oznacza skuteczne zarządzanie kapitałem w zakładach sportowych.

Czym jest zarządzanie kapitałem?

Zanim się w to zagłębimy, najpierw zdefiniujmy pojęcie kapitał. Krótko mówiąc, są to pieniądze odłożone na zakłady. Jak zawsze, nigdy nie powinieneś stawiać więcej pieniędzy, niż możesz stracić.

Po określeniu swojego kapitału, maksymalnej kwoty, jaką możesz stracić, musisz ustalić zasady i jak najlepiej rozdzielić środki. Jest to często nazywane planem zakładów. Istnieją różne plany zakładów, które można dostosować do celów i wielkości kapitału gracza.

Zarządzanie kapitałem obejmuje dwa kluczowe aspekty — jednostki i śledzenie zakładów:

Jednostka to całkowita kwota postawiona na każde wydarzenie. Zazwyczaj jedna jednostka wynosi od 1 do 3% wielkości kapitału gracza. Jeśli masz kapitał w wysokości 1000 jednostek, to liczba jednostek powinna wynosić 10-30. Może to nie wydawać się dużo, ale wyższy procent może obniżyć wartość kapitału w bardzo krótkim czasie;

Śledzenie zakładów jest zawsze dobrym pomysłem, ponieważ dostarcza jeszcze więcej informacji, które można przechowywać w formie prostego arkusza kalkulacyjnego.

Takie podejście pozwala graczowi zachować dużą bazę danych informacji, które może następnie wykorzystać do analizy swojej gry. Pomaga też uniknąć emocjonalnych zakładów, które mogą spowodować jeszcze większe szkody. Śledzenie zakładów to nie tylko sposób na zachowanie historii zysków i strat, ale także sposób na sprawdzenie, co gracz może poprawić.

Dlaczego zarządzanie kapitałem jest tak ważne?

Odnoszenie sukcesu jako hazardzista to coś więcej niż tylko znajomość dyscyplin sportowych, na które obstawiasz. Sposób, w jaki dana osoba obchodzi się ze swoimi pieniędzmi, może stanowić różnicę między dużymi zyskami a dużymi stratami.

Istnieją pewne szczególne zalety właściwego zarządzania kapitałem, które stanowią część ogólnej strategii obstawiania:

Umiarkowanie ograniczanie strat

Dobre zarządzanie kapitałem chroni przed bankructwem, gdy szczęście nie jest po twojej stronie. Nawet najlepsi gracze od czasu do czasu doświadczają przerażających serii porażek. Unikaj pokusy odrobienia straty jeszcze większym zakładem i częstszymi zakładami. Prawda jest taka, że jest równie prawdopodobne, że przegrasz ponownie, dokładając jeszcze do serii strat.

Innym doświadczeniem wielu graczy jest szczęśliwa passa. Po jednym wygranym zakładzie staje się bardziej prawdopodobne, że przeinwestujesz następny i szybko stracisz swoje ciężko zarobione pieniądze.

Dyscyplina i związane z nią wyniki pozwolą ci przezwyciężyć straty. Na dłuższą metę właściwe zarządzanie finansami pozwala łatwiej zaakceptować negatywne wydarzenia i skupić się na swoim planie.

Strategie zarządzania kapitałem

Zakładając, że zrozumiałeś już jednostki zakładów i śledzenie, przejdźmy do kilku dobrze ugruntowanych strategii zarządzania kapitałem, które należy wziąć pod uwagę, patrząc na ich mocne i słabe strony:

Strategia ze stałą jednostką

Jest to najbardziej podstawowy i najłatwiejszy model zarządzania środkami. Aby go zastosować, ustawiasz wartość swojej jednostki – 2% dla każdego zakładu, niezależnie od tego, czy wygrasz, czy przegrasz. Zgodnie z naszym poprzednim przykładem, kapitał w wysokości 1000 jednostek dałby 20 jednostek. Metoda ta jest łatwa do naśladowania i nie wymaga rozległych umiejętności matematycznych do zastosowania w śledzeniu zakładów. Największą wadą tego podejścia jest ograniczona stopa wzrostu funduszy;

Strategia procentowa

Ta strategia jest podobna do strategi stałych jednostek, ale zamiast obstawiać taką samą kwotę jako procent środków początkowych, ten rodzaj zakładu dotyczy aktualnego stanu kapitału. Na przykład, jeśli zaczynasz z kapitałem w wysokości 1000 jednostek i masz jedną jednostkę o wartości 2%, Twój początkowy zakład, podobnie jak w przypadku innych modeli, wyniesie 20 jednostek. Jednak wartość zakładu zmienia się z dnia na dzień, szczególnie w przypadkach, gdy wartość twojego kapitału uległa zmianie i na przykład wzrosła do 1100. W takim przypadku stawka odpowiednio wzrośnie — do 22. Jeśli spadnie do 800, Twoje zakłady również spadną — do 16. Model ten wykorzystuje zwycięskie serie, ale cierpi w przypadku przegranych, ponieważ odwrócenie strat zajmuje więcej czasu.

Strategia potencjalnych zwrotów

Podczas gdy poprzednie dwie strategie uwzględniają wielkość kapitału użytkownika, ten bierze pod uwagę kursy. Zamiast stawiać jedną jednostkę, Twoim celem jest wygranie jednej. Zakładając, że stawiasz na Ohio State Buccaneers przeciwko Michigan Wolverines, kurs prawdopodobnie wyniesie około -100 u większości bukmacherów. W tym przypadku, zamiast postawić jeden, musisz postawić 1.10, aby wygrać czyste 1.0. Jedną z zalet jest tutaj uwzględnienie faktu, że faworyci wygrywają częściej, podczas gdy słabsze drużyny wygrywają rzadziej.

Strategia zaufania

Ta metoda opiera się na większej elastyczności w zakładach, w których jesteś skłonny zaryzykować wiele jednostek. Ten rodzaj taktyki wymaga dodatkowej dyscypliny, ale oferuje również większe zyski. Większość strategi zaufania ma skalę od 1 do 3 lub od 1 do 5. Tak więc, jeśli ustawisz jednostkę na 1% i masz model zaufania 1-3, w niektórych przypadkach będziesz mógł postawić do 3% swojego kapitału na pojedyncze wydarzenie. Najpopularniejsze poziomy klasyfikacji to 1 dla niskiego zaufania, 2 dla średniego i 3 dla wysokiego.

Jakie są zagrożenia związane ze złym zarządzaniem kapitałem?

Na świecie jest niezliczona liczba graczy, którzy tracą swój kapitał z powodu złego zarządzania pieniędzmi. Czasami nie pokonują strat i próbują je szybko odzyskać za pomocą dużych zakładów, ale w wielu przypadkach jest to nieuzasadnione ryzyko.

Żaden styl gry nie utrzyma cię w grze na zawsze. Z tego powodu prawie wszyscy gracze bez solidnego planu zarządzania kapitałem w pewnym momencie przegrają, a szanse na zarobienie pieniędzy w dłuższej perspektywie są jeszcze mniejsze dla osób bez planu.

W jaki sposób zarządzanie kapitałem może pomóc zwiększyć zyski?

Nie da się zarabiać pieniędzy na dłuższą metę, jeśli nie trzyma się ustalonego planu działania. Gracze, którzy zapomną o tej zasadzie, mogą stracić wszystko w negatywnej serii, która wytrąca ich z równowagi.

Istnieje kilka opcji zarządzania kapitałem zakładów sportowych, które sprawdzają się zarówno dla początkujących, jak i profesjonalnych graczy. Najlepszą strategią jest ta najwygodniejsza, z którą czujesz się najlepiej, zarówno w perspektywie długo-, jak i krótkoterminowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Copyright 2024 Kasynie