Kto jest właścicielem Betfred?

Firmą macierzystą operatora gier hazardowych Betfred jest Lightcatch Limited, numer firmy 02578161, zarejestrowana w The Spectrum, 56-58 Benson Road Birchwood, Warrington, Cheshire, WA3 7PQ. Jest to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością utworzona 30 stycznia 1991 roku.

 

Fred i Peter Done

Fred Done był dyrektorem generalnym do wiosny tego roku, kiedy to mianował Joanne Whittaker, byłą dyrektor wykonawczą w firmie, aby przejąć stanowisko szefa. Done pozostanie prezesem spółki.

Whittaker i Done mają za sobą długą przeszłość. W 2005 roku założyła firmę Fidelity oferującą bony na opiekę nad dziećmi, którą Done pomógł sfinansować w zamian za 25 procent udziałów. Fidelity odniosło sukces, osiągając w 2019 roku obrót ponad 83 mln funtów. Jej zyski przed opodatkowaniem wyniosły w tamtym roku 1,7 mln funtów.

Done wsparł kolejne dwie firmy, które założyła Whittaker. Poprosił ją o zbadanie kilku kolejnych biznesów, w które jest zaangażowany. Została ona dyrektorem generalnym Betfred 6 kwietnia.

Fred i jego brat Peter nie urodzili się w bogatych rodzinach. Dorastali w miejscach, które Peter nazywa „slumsami Salford”, gdzie czwórka rodzeństwa spała w jednym pokoju.

Po pracy w nielegalnym biznesie bukmacherskim ojca, w wieku 15 lat opuścili szkołę bez żadnych kwalifikacji. W 1966 roku wygrali zakład, że Anglia zostanie mistrzem świata. Dzięki tym pieniądzom rok później otworzyli swoje pierwsze biuro bukmacherskie.

Nie było łatwo zbudować imperium bukmacherskie, jakim stał się Betfred. Fred Done został kiedyś dźgnięty przez wściekłego przegranego w wyścigu konnym — pięć razy.

Peter i Fred kontrolują również Peninsula Business Services, wysoce lukratywną grupę przedsiębiorstw z ponad 10 firmami. Ich usługi obejmują zakres od HR i zdrowia w miejscu pracy do prawa pracy.

 

Jak bardzo są bogaci?

Jak podaje „Sunday Times”, ich łączne inwestycje warte są ponad 1,25 mld funtów, czyli o 100 mln mniej niż w 2020 roku. To dlatego, że Betfred jest ostatnio w słabej kondycji finansowej. Przedsiębiorstwo zakończyło 2019 i 2020 rok ze stratą. Po tym, jak rząd ograniczył działalność stacji przyjmowania zakładów o stałych kursach, zamknęły one wiele lokali, ponieważ dochody spadły.

Jednak ich pozostałe firmy mają się dobrze. Peter i Fred Done wypłacili sobie 46 milionów funtów dywidendy w 2020 roku.

 

Czy są też filantropami?

Z wiekiem przeszli na prawo, ale początkowo byli lewicowcami. Skromny datek w wysokości 10 tys. funtów przekazali w 2007 roku byłej posłance Partii Pracy Hazel Blears, reprezentantce Salford, skąd pochodzą.

Poprzez Rainy city Investments, spółkę holdingową, Fred i Peter przekazali 375 000 funtów na rzecz Partii Konserwatywnej od 2016 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Copyright 2024 Kasynie