Jaka jest różnica między Expanding Wild i Stacked Wild w slotach?

 

Na tradycyjnym video slocie, możesz aktywować całkiem sporo funkcji bonusowych. Symbole Wild należą do najbardziej powszechnych i najpopularniejszych z nich. Symbol Wild to po prostu symbol na bębnie, który możesz użyć z każdym innym, gdy na niego trafisz, aby stworzyć wygrywające combo – każdy inny symbol z wyjątkiem symbolu Scatter.

 

Aby uzyskać wygrywające combo, możesz użyć każdego symbolu Wild na różnych liniach wypłat w miejsce innego symbolu na każdej linii, gdy grasz na slocie z wieloma liniami wypłat i trafisz na jeden lub więcej symboli Wild na bębnach.

 

Jednakże, Wilds są dość elastyczne jako symbole. Mimo, że są one bardzo pomocne graczom w wygrywaniu, istnieją pewne różnice, jeśli chodzi o ich działanie. Tak czy inaczej, gracze slotów doceniają ich zdolność do przynoszenia wygranej, a wraz z nią dużych wypłat.

 

Twórcy slotów zawsze szukają nowych i ekscytujących sposobów, aby ulepszyć ideę symbolu Wild. Wiele z najbardziej popularnych slotów ma najnowsze funkcje i trendy Wild.

 

Pięć rodzajów symboli Wild

 

Istnieje pięć popularnych typów symboli Wild i już sam ten fakt może powodować zamieszanie. Są to Stacked Wilds, Expanding Wilds, Cascading Wilds, Rolling Wilds oraz Sticky Wilds. Niniejszy artykuł dotyczy dwóch pierwszych typów.

 

Stacked Wilds

 

Stacked Wild, pokrywa cały bęben, gdy na niego trafisz. Zazwyczaj występują one w 2, 3, 4 lub 5 zbiorach symboli. Na niektórych slotach pojawiają się one na różnych bębnach. Inne umożliwiają uzyskanie stacked Wilds na każdym bębnie. Całkiem sporo slotów tego ostatniego typu ma wysoką zmienność. Jeszcze inne sloty oferują stacked Wilds tylko w funkcjach bonusowych, takich jak darmowe spiny. Potencjał wygranych staje się ogromny, gdy połączysz je z mnożnikami.

różnica w dziczy

Stacked Wilds i Expanding Wilds działają mniej więcej w ten sam sposób. Stacked Wild pojawia się, gdy jeden symbol trafia na bęben, zanim wypełni miejsca wokół niego. Może się tylko rozszerzyć, aby wypełnić dolną lub górną część bębna, lub wypełnić cały bęben. Z każdą grą jest inaczej. Aby zapoznać się z zasadami, musisz spojrzeć na tabelę wypłat w grze. Aby uzyskać dostęp do tabeli wypłat, poszukaj w interfejsie gry przycisku oznaczonego jako menu, info, paytable, itp.

Ponieważ stacked Wilds pokrywają większy obszar niż standardowe Wilds (które zazwyczaj pokrywają tylko jedną małą część bębna), mają one znacznie większy potencjał wygranej. Ich nazwa pochodzi od tego, że układają się jeden na drugim, tworząc grupę symboli Wild na jednym bębnie. Jeśli w niektórych grach ułożysz pewną liczbę symboli Wild na jednym bębnie, staną się one Expanding Wilds, które rozrastają się na cały bęben.

 

Jeżeli na jednym bębnie pojawi się symbol Wild, możesz trafić na jeszcze jeden lub dwa na innych liniach, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną. Symbole Wild mogą układać się pionowo lub poziomo na bębnach, dając graczowi dodatkowe szanse na wygraną. Są one zawsze świetnym dodatkiem.

 

Expanding Wilds

 

Wiele z najbardziej popularnych slotów oferuje Expanding Wilds oraz stacked Wilds. Oba typy symboli są wysoko cenione przez graczy. Gdy na jednym bębnie znajduje się jeden lub więcej symboli Wilds, jest to tzw.  Expanding Wild. Każdy slot posiada pewne kryteria, które muszą zostać spełnione, takie jak uruchomienie rundy bonusowej, trafienie konkretnej kombinacji lub ułożenie określonej liczby symboli Wild. Jak wspomniano, Wild rozszerza się, aby każdy symbol na bębnie stał się symbolem Wild.

 

W tym przypadku gracze mają większe szanse na wygraną. W grach bonusowych bardzo często pojawiają się Expanding Wilds, szczególnie podczas darmowych spinów. Wtedy znane jako Sticky Wilds. Gdy gracz trafi na Sticky Wild, bęben, na którym się znajduje, pokrywa się całkowicie symbolami Wild. I tak pozostanie przez cały czas trwania darmowych spinów. Jeśli wygrasz 20 darmowych spinów i na dziesiątym z nich trafisz na Sticky Wild, rozszerzy się on na cały bęben i pozostanie dostępny przez następne 10 spinów. Jeśli uruchomisz więcej darmowych spinów, symbol Wild pozostanie we grze. To oczywiście bardzo zwiększa Twoje szanse na dużą wygraną.

 

Symbole Wild są bardzo korzystne dla graczy same w sobie, a jeszcze bardziej w połączeniu z powyższymi cechami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.