Jak zapobiegać uzależnieniu od hazardu?

Uzależnienie od hazardu jest niezwykle nieprzyjemnym stanem, który może prowadzić do negatywnego postrzegania i samooceny dotkniętej osoby. Przez większość czasu gramy, aby się dobrze bawić, ale w niektórych przypadkach przechodzi to z hobby do obsesji. Oczywiście, kiedy jesteś uzależniony od hazardu, masz tendencję do wydawania więcej pieniędzy niż masz. Idąc tym tokiem myślenia, można przepuścić swoją pensję, budżet rodzinny i wszystkie oszczędności.

 

Jakie są objawy uzależnienia od hazardu?

Zalecamy zapoznanie się z objawami uzależnienia od hazardu, abyś mógł podjąć działania, gdy je rozpoznasz. Nigdy nie pozwól sobie wpaść w pułapkę hazardu, bo przyniesie Ci to w życiu wiele kłopotów. Oto główne objawy uzależnienia od hazardu:

Nie możesz przestać obstawiać gier w kasynie czy wydarzeń sportowych;

Pożyczasz od krewnych i przyjaciół, żeby zagrać;

Izolujesz się od rodziny;

Nie korzystasz z rad, by przestać grać;

Ukrywasz swój hazard przed innymi;

Stajesz się drażliwy, gdy nie uprawiasz hazardu;

Zamykasz się w sobie i popadasz w depresję;

Jeśli odczuwasz te objawy, nie odkładaj dłużej uzyskania profesjonalnej pomocy. Nie jest tajemnicą, że uzależnienie od hazardu może prowadzić do samobójstwa, więc nie czekaj na najgorsze. Niestety, takie są fakty.

 

Jak leczy się uzależnienie od hazardu?

Droga do wyleczenia uzależnienia od hazardu jest długa i usłana cierniami. Tego typu stan psychiczny jest uznawany za zaburzenie i powinien być leczony przez specjalistę. W tym celu należy skonsultować się z psychologiem lub psychiatrą. W niektórych krajach istnieją specjalistyczne kliniki zajmujące się leczeniem uzależnienia od hazardu. Istnieją również anonimowe grupy osób uzależnionych, które starają się wzajemnie pomagać sobie w rozwiązywaniu problemów. Ważne jest, aby działać szybko bez względu na to, na jaką drogę się zdecydujemy.

Może zawsze powtarzasz sobie, że to będzie twój ostatni raz. Ślubujesz rezygnację z różnych rodzajów gier karcianych, stołowych, slotów i innych. Jednak coś ciągnie cię do nich z powrotem i po prostu nie możesz przestać. Jest to niepokojące zjawisko, którym należy się pilnie zająć. Im szybciej wyeliminujesz tę obsesję, tym lepiej będziesz się czuł i będziesz miał dużo więcej pieniędzy. Graj dla zabawy i stawiaj rozsądne zakłady — w przeciwnym razie Twój hazard może zakończyć się spektakularną porażką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Copyright 2024 Kasynie