Jak grać w bakarat?

Bakarat jest rozgrywany w wielu tradycyjnych i internetowych kasynach. W tłumaczeniu, „bakarat” oznacza zero, ponieważ karty król, królowa, walet i dziesiątka przyniosą Ci dokładnie 0 punktów. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak grać w bakarat, czytaj dalej. Nasz poradnik wyjaśni Ci, jakie są zasady gry, opcje obstawiania i wreszcie, ale nie najmniej ważne, otrzymasz kilka cennych wskazówek.

Podstawowe zasady gry w bakarat

Na całym świecie przyjęło się, że klasyczną wersją bakarata jest Punto Banco. Porozmawiamy również o innych wersjach, ale na razie przyjrzyjmy się najbardziej powszechnej wersji tej gry. Gra rozpoczyna się z 6 lub 8 taliami, w zależności od wersji. Wszystkie talie zawierają 52 karty. Przy stole znajduje się w sumie 14 miejsc, ale 13-te pozostaje puste z powodu przesądów. W grze bierze udział 3 krupierów.

Rozgrywka rozpoczyna się od rozdania 2 kart, jednej dla gracza, a drugiej dla krupiera. Pozostali gracze obstawiają, która ręka będzie silniejsza, krupiera czy gracza. Można postawić zakład również na  remis, po czym następuje rozdanie drugiej karty. Karty są przechowywane w zamkniętym pudełku, z którego są wyjmowane i rozdawane.

Jeśli gracz ma pięć lub mniej punktów, może dobrać trzecią kartę. Krupier również może dobrać kartę w zależności od tego, ile punktów zdobył. Na przykład, jeśli jego punkty wynoszą od zera do dwóch, wtedy również może dobrać trzecią kartę.

Karty z numerami od 2 do 9 zapewniają liczbę punktów wskazaną na karcie. Król, królowa, walet i dziesiątka dają 0 punktów. As w grze liczy się jako 1 punkt. Korzystniejszą opcją jest postawienie na silniejszą rękę krupiera, ponieważ kasyno prawie zawsze ma przewagę. Najrzadziej zdarza się remis.

Podstawowe zasady gry w bakarat

Jakie są rodzaje bakarata?

Oprócz klasycznej wersji – Punto Banco, istnieje jeszcze kilka innych odmian tej gry, które pokrótce przedstawimy. Można je znaleźć zarówno w tradycyjnych kasynach, jak i w kasynach online. Skupimy się na najbardziej popularnych z nich:

Chemin De Fer

Jest to szeroko rozpowszechniony francuski bakarat, który różni się od standardowej wersji tym, że nie ma krupiera. Jego funkcje przejmuje jeden z graczy przy stole, a pudełko w grze wykonane jest z żelaza. Jeśli chodzi o wartość kart i inne cechy, pozostają one takie same. Chemin De Fer jest bardziej popularny w tradycyjnych kasynach, ale jest również dostępny online.

EZ bakarat

Do tej odmiany bakarata dodano kilka rodzajów zakładów. Na przykład, masz możliwość przewidzenia, czy podczas losowania trzeciej karty gracz otrzyma 8 punktów, a także czy gracz zbierze tę liczbę. Pozostałe zasady są takie same jak w Punto Banco, ale dodatkowe opcje tej odmiany mogą być dla Ciebie bardzo lukratywne.

Inne wersje bakarata

Three Card bakarat, Super Pan 9 i bakarat En Banque również mogą Ci się spodobać, ponieważ ich zasady nie różnią się zbytnio od klasycznej wersji tej gry stołowej. Możesz poszukać ich u najlepszych bukmacherów i obstawiać gry prawdziwymi pieniędzmi lub wypróbować wersje demo.

Gdzie można obstawiać bakarata?

W kasynach internetowych Efbet, Winbet, Bet365, Palms Bet czy Poker Stars znajdziesz bakarat na prawdziwe pieniądze. Gra jest również dostępna na żywo, więc możesz obstawiać gry z prawdziwym krupierem. Jest to jedna z najbardziej popularnych gier, o której chcieliśmy Ci opowiedzieć na naszej stronie. Mamy nadzieję, że było to dla Ciebie interesujące i czekasz na więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.