Dlaczego sloty nazywane są pokies i puggies?

W Australii i Nowej Zelandii sloty nazywają „pokies”. Dlaczego? Słowo „pokie” pochodzi właściwie od „pok” w „poker machine”.

Sensowne jest skrócenie dość długiego poker machine do pokie. Australijczycy dość chętnie posługują się skrótami.  Mosquito staje się mozzie, relative – rellie, a surfer – „surfie”.

 

Związek między slotami a pokerem?

Prawdziwe pytanie brzmi: dlaczego sloty są kojarzone z maszynami pokerowymi. Są one zupełnie inne od gier typu video poker.

Nikt nie wie na pewno. To fakt. Zawsze tak było. W odległej przeszłości sloty były reklamowane jako pokies.

 

Teorie dotyczące pochodzenia nazwy

Na przełomie ubiegłego wieku jedną z pierwszych gier w australijskich kasynach była maszyna do pokera. Z czasem zaczęto umieszczać sloty obok maszyn pokerowych, a te pierwsze zaczęły zdobywać popularność. Wtedy łatwiej było nazwać wszystkie maszyny w kasynie „pokies”.

Termin ten nie tylko przylgnął, ale nawet wpłynął na hazard online. Ludzie nazywają wszystkie gry video poker i sloty online pokies.

 

A co z „puggy”?

Pierwotnie puggy oznaczał w języku szkockim małpę. Z czasem zaczęło się kojarzyć z najpopularniejszym rodzajem slotów. Ludzie nazywają tak nie tylko sloty, ale w niektórych miejscach także bankomaty. Zapewne istniał jakiś związek między małpami a maszyną do wydawania pieniędzy. Najprawdopodobniej w przeszłości umieszczano je obok siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Copyright 2024 Kasynie