Dlaczego śledzenie ruchu kursów spadkowych jest ważne?

 

Być może słyszałeś o terminie „spadek kursów”, ale nie jesteś pewien, co on oznacza i jak może wpłynąć na Twoje zakłady. Ten artykuł zawiera szczegółowy przegląd tego, czym są kursy spadkowe, co kryje się za ich zmiennością oraz jaka strategia spadkowa będzie najbardziej pomocna w osiągnięciu zysku w takich scenariuszach. Krótko mówiąc, dowiesz się, dlaczego śledzenie kursów jest ważne.

 

Czym jest spadek kursów?

Koncepcja spadku kursów jest dość oczywista. Oznacza to, że niektóre kursy tracą na wartości. Załóżmy, że interesujesz się meczem piłki nożnej między dwiema drużynami. Kurs na to, że pierwsza drużyna wygra na 15 minut przed rozpoczęciem meczu wynosi 4,0 lub 3/1 w kursach ułamkowych. W okresie poprzedzającym rozpoczęcie meczu wysokość kursu ciągle spada.

Dlaczego tak się dzieje? Prawdziwe pytanie brzmi: jak można skorzystać z ruchów kursów? Często spadające kursy stanowią różnicę między dobrymi i złymi zakładami. Są one bardzo powszechne w branży zakładów online.

Ruch może być bardzo dynamiczny, w zależności od dyscypliny sportu. W przypadku wyścigów konnych można zauważyć, że w ciągu ostatnich 10 minut przed wyścigiem ulegają one ciągłym zmianom. Możesz skorzystać z dobrej ceny, ale jeśli poczekasz kilka sekund, może być już za późno.

 

Dlaczego ceny tak często się zmieniają?

Jeśli jesteś zaznajomiony z zakładami dopasowanymi, wiesz, że jest to bardzo popularna i bardzo dochodowa strategia, chociaż różni się ona nieco od tych wymienionych do tej pory. W każdym razie gracze mogą być bardzo zdezorientowani, dlaczego kursy tak bardzo się zmieniają i jak mogą dostosować swoje strategie do tego faktu.

Kursy mogą spaść z wielu powodów, począwszy od zmiany menedżera lub dżokeja, a skończywszy na zwiększonej ilości zakładów. Co więcej, kursy zakładów nie zmieniają się tylko w jednym kierunku. Mogą one również zwiększać swoją wartość, co jest określane mianem wydłużania kursów. Może się to zdarzyć zarówno przed, jak i w trakcie gry lub wyścigu.

 

Wyższy wolumen zakładów

Obstawiający zawsze kupują i sprzedają różne pozycje na giełdach zakładów, podobnie jak traderzy i inwestorzy na giełdzie. Prowadzi to do wahań kursów. Staje się to oczywiste w miarę zbliżania się godziny rozpoczęcia. Ruchy cen stają się niezwykle dynamiczne. Wyższy wolumen zakładów może być korzystny dla profesjonalistów i poważnych graczy, którzy chcą uzyskać jak największą wartość. Wszystkie zakłady stają się bardziej ekscytujące.

Kursy u bukmachera są bardziej stabilne, ponieważ to bukmacher je ustala. Mimo to popyt na niektóre kursy jest brany pod uwagę. Jeśli popyt spadnie, zwiększą kursy, aby uatrakcyjnić zakłady. I odwrotnie, wysoki popyt spowoduje, że obniżą oni kursy, aby zabezpieczyć się przed ryzykiem.

 

wielkość ceny w czasie

 

Różne okoliczności

Kursy mogą się zmniejszać lub zwiększać w przypadku zmiany okoliczności. Z klubu mógł odejść zawodnik lub został zatrudniony nowy menedżer. Nowe okoliczności mają wpływ na kursy, ponieważ wpływają na prawdopodobny wynik zdarzenia.

Osoby, które dopiero zaczynają obstawiać zakłady, mogą być zaskoczone szybkością zmian kursów, zwłaszcza na wyścigi konne. Kursy w piłce nożnej nie zmieniają się tak szybko. Są one bardziej stabilne w okresie poprzedzającym rozpoczęcie meczu. Początkujący gracze wciąż zastanawiają się, kiedy postawić zakład i co się stanie, jeśli wybiorą zły moment. Oto kilka strategii i wskazówek, które pozwolą uniknąć kosztownych błędów.

 

Wskazówki, jak uniknąć spadku kursu

Jeśli nadal jesteś laikiem w zakładach, najlepiej na początku unikać obstawiania podczas zmian kursów. Obstawiaj zakłady na 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia, gdy kursy są stabilne. Nie obstawiaj zakładów na rynkach wyścigów konnych, przynajmniej na początku. Pozwoli to uniknąć strat związanych ze spadkiem kursów.

 

Jak wykorzystać spadające kursy na swoją korzyść

Niedoświadczeni gracze powinni unikać zbyt szybko spadających kursów. W przypadku profesjonalistów sprawa wygląda inaczej. Możesz wykorzystać spadające kursy, aby osiągnąć zysk. Na początku może się to wydawać ryzykowne, i takie jest. Po zdobyciu doświadczenia łatwo jest znaleźć zakłady o dużej wartości. Właściwa strategia obstawiania powinna pomóc Ci wyprzedzić bukmachera i skorzystać z wartościowych kursów, aby zmaksymalizować swoje zyski.

 

obniżanie kursów na swoją korzyść

 

Kupno i sprzedaż na różnych pozycjach

Użytkownik może kupować i sprzedawać różne pozycje, aby wykorzystać zmiany kursów. Opłaca się uważnie je śledzić. Ruchy pomogą Ci przeanalizować, gdzie stawiasz swoje pieniądze. W ostatecznym rozrachunku umożliwia to obstawianie bardziej świadomych zakładów i zarabianie większych pieniędzy na zakładach. Ta strategia spadku kursów wymaga większego doświadczenia. Jest to mniej podobne do zakładów i bardziej do handlu na giełdzie. Wiąże się to również z większym ryzykiem niż w przypadku tradycyjnych zakładów. Jak już wspomnieliśmy, złe wyczucie czasu sprawi, że znajdziesz się po niewłaściwej stronie rynku z niekorzystnymi kursami.

 

Wcześniejsza wypłata gotówki

Możesz wykorzystać wczesną wypłatę gotówki, aby wykorzystać spadające kursy. Ta strategia umożliwia zamknięcie zakładu przed rozpoczęciem wydarzenia. Na dwa tygodnie przed meczem można postawić zakład po kursie 4.0. W tych dwóch tygodniach najlepszy zawodnik jednej z drużyn doznaje kontuzji. Wtedy szanse na zwycięstwo jego drużyny mogą spaść do 3,0. Jeśli chcesz, możesz wypłacić pieniądze i osiągnąć zysk jeszcze przed rozpoczęciem gry. Możesz także poczekać na dalszy spadek kursów, aby uzyskać jeszcze większą potencjalną wygraną.

 

Odd one out

Większość bukmacherów internetowych oferuje podobne kursy. Jeśli główny bukmacher zmienia swój kurs, reszta rynku szybko podąża za nim. Jest to jeden z głównych powodów, dla których kursy mogą zmieniać się tak szybko. Bukmacherzy będą korzystać z opcji „odd one out”, ponieważ kursy na rynku są zazwyczaj bardzo zbliżone.

Dlaczego jeden bukmacher miałby nagle obniżyć swoje kursy? Jedną z przyczyn może być kontuzja czołowego zawodnika. Pierwotnie ceny na rynku mogły być zawyżone. Niezależnie od tego, co się stanie, jeśli zdążysz wskoczyć do gry, zanim wszyscy bukmacherzy zmienią swoje kursy, znajdziesz najlepszą ofertę. Powinieneś obstawiać zakłady u bukmacherów, którzy jeszcze nie nadrobili zaległości.

Będziesz także wiedział, że znalazłeś dobry zakład, jeśli znajdziesz kursy na dany rynek, które są znacznie wyższe niż w pozostałych sektorach. Bukmacher albo nie wierzy, że prawdopodobieństwo wystąpienia danego wyniku jest inne, albo nie dostosował kursów do ogólnego schematu.

Takie sytuacje zdarzają się rzadko, więc należy na nie uważać.

 

Programy do śledzenia ruchów na rynku

Postęp technologiczny umożliwił bukmacherom śledzenie ruchów na rynku z dużą dokładnością. Umożliwiają one dostosowanie się do zmian cen niemal natychmiast. Oznacza to, że strategia ta rzadko może być wykorzystywana do osiągania zysków z rozbieżności kursów. Mimo to warto z niej korzystać.

Początkujący gracze powinni unikać spadających kursów na piłkę nożną, ponieważ mogą one utrudnić obstawianie zakładów. Co więcej, zmniejszają one wszelkie zyski uzyskane dzięki trafnym przewidywaniom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.