Czym są penny slots?

 

Definicja penny slot brzmi: slot, na którym można grać za 1 centa na linię. Jednakże, nowoczesne penny slots ewoluowały i często wymagają, abyś zagrał przynajmniej określoną liczbę linii na jeden spin. Oznacza to, że w rzeczywistości stawiasz 25, 40 centów, lub więcej na spin.

 

Jak działają penny slots?

 

Na penny slots możesz grać tradycyjnie, lub online. Wpłacasz centy, naciskasz przycisk lub pociągasz za dźwignię, a bębny zaczynają się kręcić. Wygrasz nagrodę, jeśli trafisz na odpowiednią kombinację symboli.

 

Czy to zbytnie uproszczenie? Zdecydowanie. Zagraj na dowolnym slocie online lub wejdź do dowolnego kasyna, a szybko przekonasz się, że oszukiwałeś sam siebie. Rzadko można zagrać za jednego centa. Czasami, będziesz musiał postawić 50 lub 100, więc spin może kosztować nawet dolara, lub więcej.

 

Problem z liniami wypłat

 

Skąd więc bierze się to całe zamieszanie? Głównie dlatego, że linie wypłat bardzo się rozwinęły od czasów pierwszych slotów. Na początku była tylko jedna linia wypłat. Jeśli trafiłeś na trzy pasujące symbole na bębnach, wygrywałeś nagrodę. Obecnie sloty posiadają wiele różnych linii wypłat. Można wygrać czymś więcej niż tylko linią prostą – zygzakami, trapezami, a nawet trójkątami. Aby dowiedzieć się dokładnie, musisz zajrzeć do tabeli wypłat slotu. Tabela również pokaże, ile możesz wygrać.

tabela wypłat

 

Tak więc, sloty dzisiaj mają o wiele więcej niż tylko jedną prostą grę. Gracze mogą obstawiać zakłady na wszystkich dostępnych liniach wypłat. Każda linia może mieć wiele kredytów. Dzisiaj standardowy slot posiada od 25 do 30 linii wypłat. Musisz obstawić sporo zakładów, jeśli chcesz wygrać największe jackpoty.

Alt picture: Problem z liniami wypłat na slotach

Dlaczego linie wypłat są ważne?

 

Linie wypłat określają różne mnożniki, darmowe spiny, nagrody i bonusy. Muszą one rozciągać się na całej długości bębnów. Jest to jeden z pierwszych aspektów, które projektanci biorą pod uwagę, ponieważ jest on kluczowy dla gry.

 

Możesz wybrać, na ile linii wypłat stawiasz na jeden spin, jeśli slot jest tak zwanym darmowym slotem, w zależności od tego, na co pozwala i gdzie grasz. Jednak możesz grać na stałym slocie, ale to ograniczy Cię do jego predefiniowanych ustawień. Ile ludzie faktycznie stawiają, to już inna kwestia.

 

Rzeczywisty zakład

 

W tym artykule omówiliśmy fakt, że ludzie nie stawiają w rzeczywistości centa, kiedy grają na penny slots. Trudno się temu dziwić. W końcu, zakłady za jednego centa nie są dobrym modelem biznesowym dla żadnego kasyna. Gracze również nie uważają ich za ekscytujące. Fakt, że minimalne limity dla penny slots są nieco wyższe, nie jest koniecznie złą rzeczą. Przydałoby się zmienić nazwę „penny slot”.

 

Zamiast stawiać zakłady na jednej linii za dolara, zwykle stawiasz przynajmniej jeden na każdej linii. Załóżmy, że stawiasz 2 kredyty na linię na 10 liniach na slocie z 5 bębnami. Stawiasz 20 kredytów lub 20 centów za spin. Tak, nie jest to jeden cent, ale jest to bardziej interesujące. 20 centów to w sumie dość mało. Minimalna kwota to zazwyczaj dolar lub euro.

 

 

Niektóre sloty wymagają postawienia maksymalnej stawki. Tradycyjne kasyna stacjonarne często nie oferują tańszych slotów. Można się było tego spodziewać. Sloty online są o wiele bardziej przystępne. Jest wiele minimalnych spinów na 25 (za 5 centów). Możesz postawić 1 centa na każdą linię wypłat bez żadnych problemów.

 

 

Co może pójść nie tak na penny slots?

 

Penny slots wydają się łatwe do zrozumienia. Dlatego właśnie są tak popularne. Są jednak rzeczy, które mogą pójść nie tak i często tak się dzieje. Większość problemów wynika z faktu, że gracze nie poświęcają czasu na zdobycie informacji o tym, co robią. Naucz się strategi i zaznajom z warunkami i zasadami, aby uniknąć błędów nowicjusza podczas gry na penny slots.

 

Aby zaoszczędzić Ci trochę czasu, oto kilka najczęstszych błędów, które ludzie popełniają, grając na penny slots.

Alt picture: Rzeczy, które mogą pójść źle na penny slots

Nie stawiają maksymalnej stawki

 

Jest to najczęstszy błąd i nie trudno zrozumieć dlaczego. Wiele osób wybiera penny slots, ponieważ nie chcą ryzykować utraty dużej kwoty. Brzmi dobrze, ale to jak z każdym zakładem – ryzyko może się opłacić. Jeśli nie chcesz ryzykować postawienia maksymalnej stawki, możesz nie mieć szansy na jackpota.

stopa zwrotu gracza

 

Zarówno kasyna online, jak i stacjonarne mogą mieć wymagania, aby postawić maksimum, aby kwalifikować się do nagrody głównej. Co gorsza, może Ci się wydawać, że wygrałeś dużo pieniędzy, tylko po to, aby odkryć, że nie wygrałeś z powodu niskiego limitu, który sobie ustawiłeś.

 

Nie popełnij błędu – Twoje szanse na wygraną nie wzrosną, jeśli postawisz maksimum. Jedyne  co się stanie, to twoje marzenie zgarnięcia worka z gotówką.

 

Obstawianie za dużo 

 

To wydaje się być sprzeczne z powyższym punktem, ale nadal jest to duży błąd i jeden z tych, które często widzimy na tego typu slotach. Teraz gdy wiesz, że ryzykujesz więcej niż cent za spin, zwracaj uwagę na swoje saldo i zarządzaj nim podczas gry. Musisz wiedzieć, ile wydałeś w każdym momencie gry. Łatwo jest przesadzić.

 

Nie sprawdzają wskaźnika zwrotu wartości gracza

 

RTP mówi graczom, ile mogą oczekiwać zwrotu w długim okresie czasu dla każdego zakładu, jeśli w ogóle. RTP jest wartością średnią, więc nie należy na nim zbytnio polegać, ale jest to przyzwoity wskaźnik. Może się okazać, że slot nie jest wart nawet jednej gry. Chociaż nigdy nie znajdziesz stawki 100%, nadal warto szukać tych z najwyższym RTP, aby uzyskać najlepsze perspektywy zwrotu.

Alt picture: Nie sprawdzanie wskaźnika zwrotu wartości gracza

Czy mogę wygrać dużo pieniędzy na penny slots?

Jest to chyba najczęstsze pytanie od graczy.  Krótka odpowiedź brzmi: tak. Długa odpowiedź? To zależy. Wielu graczy wygrało duże sumy, grając na penny slots. Słyszeliśmy historie od forumowiczów, rodziny, przyjaciół i innych, wszyscy chwalą się dużymi wygranymi z minimalnych zakładów. Niektóre penny slots są połączone z ogromnymi progresywnymi jackpotami, które kuszą nas swoimi lukratywnymi nagrodami, dostępnymi dla każdego, kto chce zagrać o szansę na wygraną. Nagrody główne na penny slots mogą sięgać dziesiątek lub setek tysięcy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.