Czy muzyka w kasynie zachęca graczy do większego ryzyka?

Wiele osób odwiedza kasyna, ale mało kto zastanawia się nad sztuczkami, jakie stosują te miejsca. Jaki jest wpływ muzyki na zaangażowanie klientów? Wyjaśnimy to w kolejnych akapitach.

Może się to wydawać dziwne, ale jeszcze w 2014 roku grupa norweskich naukowców zajmujących się psychologią społeczną postanowiła zbadać, czy muzyka w tle w kasynach wpływa na graczy, a jeśli tak, to w jaki sposób.

Eksperyment rozpoczął się od karcianej gry hazardowej, w którą miały grać osoby badane, podczas gdy każda z nich korzystała z słuchawek z różnymi rodzajami muzyki. Badanie było niewielkie, wzięło w nim udział 101 uczestników – 72 kobiety i 29 mężczyzn, absolwenci psychologii z Uniwersytetu w Bergen w Norwegii. Wiek uczestników wahał się od 18 do 29 lat, przy średniej 21 lat.

Krótko mówiąc, badacze stwierdzili, że może istnieć związek między wolną i szybką muzyką a skłonnością do wykazywania bardziej ryzykownych zachowań hazardowych. Warto zaznaczyć, że nie było grupy kontrolnej (każdy ze 101 uczestników słuchał muzyki podczas gry), co może stwarzać wątpliwości co do rzetelności badania.

Naukowcy odkryli, że istnieje związek między muzyką a zachowaniem hazardzistów. Wolniejsza muzyka zachęcała badanych do dłuższej gry, podczas gdy szybsza muzyka skracała ich czas reakcji. Większość zakładów była zawierana wtedy w stosunkowo krótszym czasie.

Nawiasem mówiąc, norweski raport zauważa, że już w 1912 roku uczeni ostrzegali przed połączeniem muzyki i gier hazardowych. W tym samym roku zostały opublikowane dodatkowe informacje o hazardzie, które służyły jako materiały informacyjne dla ówczesnej młodzieży.

Dowody badania sugerują, że niektóre rodzaje muzyki w tle mogą być przydatne dla kasyn. Jeśli byłeś ostatnio w kasynie, to na pewno zauważyłeś, że grała tam specyficzna muzyka. Z moich osobistych obserwacji wynika, że kasyna mają tendencję do dopasowywania się do demografii kasyna. Jeśli typowy klient ma ponad 40 lat, to kasyno gra muzykę z lat 90-tych. Gdy zapada noc, muzyka zmienia się na najnowsze hity popularnych artystów.

Przy następnej wizycie w kasynie możesz sam przeprowadzić eksperyment. Zatrzymaj się na chwilę i posłuchaj muzyki w tle. Rozejrzyj się dookoła, aby zobaczyć, jaka grupa wiekowa dominuje w lokalu.

 

Jaki wpływ na graczy ma muzyka w tle?

Młodzi ludzie nie postrzegają kasyna jako miejsca, w którym mogą stracić pieniądze, ale jako miejsce, w którym mogą się zabawić. Imprezę, z której nikomu nie spieszy się wychodzić. Jeśli wydadzą to, co zarobili w ciągu tygodnia, nie martwią się, bo pod koniec przyszłego tygodnia znowu dostaną wypłatę.

Starsi ludzie z kolei chodzą do kasyn głównie w wolnym czasie. Mogą mieć bardziej umiarkowane podejście, ale muzyka ma wpływ również na nich. Nie potrzeba zespołu norweskich naukowców, aby udowodnić, że muzyka w tle może wpływać na nasz nastrój. Podniosła muzyka, a zwłaszcza piosenki, które uwielbiasz, poprawią Ci humor, co z kolei skłoni Cię do większych zakładów.

Muzyka w tle jest kluczowym czynnikiem sukcesu każdego kasyna. Kasyna stąpają po cienkiej linii, jeśli chodzi o jej wybór. Powinna ona wywoływać pozytywne emocje i poczucie komfortu, bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia u gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.