Co to jest slot Big Bertha?

Kiedy powstał w latach 50. ubiegłego wieku, Big Bertha był największym slotem na świecie. Jest to również pierwszy elektromechaniczny slot w historii. Wyprodukowanie tego slotu kosztowało ponad 150 000 dolarów, co w tamtych czasach było ogromną sumą. Do pracy potrzebował silnika o mocy 5 KM, a jego wymiary wynosiły sześć na dziesięć stóp. Jego koła, napędzane łańcuchem, miały 21 cali. Zawodnicy musieli pociągnąć za dźwignię obiema rękami, a niektórzy nie byli na tyle silni, aby to zrobić. Obiecywała ona jednak tak imponującą wypłatę, że gracze byli zmotywowani do wykorzystania wszystkich swoich sił.

Big Bertha był pierwowzorem wielu nowoczesnych slotów. Jest to ważna część historii rozwoju slotów. Jakie były realne szanse na wygraną?

W przeciwieństwie do wielu współczesnych slotów, Big Bertha miał dużą liczbę bębnów. Na każdym bębnie znajduje się 20 symboli, co daje w sumie 26 miliardów kombinacji. Szansa na wygranie jackpota wynosiła praktycznie jedną na 26 miliardów, ponieważ tylko jedna kombinacja dawała wygraną. Szanse były nikłe, delikatnie mówiąc. Fakt, że jackpot wynosił milion dolarów, niewiele pomógł w zwiększeniu szans. Teoretycznie musiałbyś zagrać 26 miliardów razy, aby trafić tę jedną kombinację. Ponieważ każdy spin kosztuje dolara, gracze musieliby zainwestować 26 miliardów, aby zdobyć jackpot. Co za dobry biznes!

W przeciwieństwie do tego rodzaju inwestycji ta w tworzenie slotów jest na wagę złota. Szanse na wygraną na slocie Big Bertha były praktycznie zerowe, więc zarobiła swoim producentom mnóstwo pieniędzy. Miliony ludzi bezskutecznie próbowały szczęścia.

Historia jackpotów

Drugą największą wygraną, jaką ktoś osiągnął grając na slocie Big Bertha, było 65 093 $, co miało miejsce w 1973 roku w Reno, w Harold’s Club. W 2001 r. w Ontario pewna kobieta wygrała milion dolarów. W każdym przypadku można polegać tylko na szczęściu, co dotyczy wszystkich slotów, nie tylko BB. Najbardziej godny uwagi jest fakt, że już w momencie powstania ten slot stał się tak popularny, że wszyscy ówcześni producenci automatów do gry zaczęli produkować podobne maszyny.

Takie sloty są dziś rzadkością. Ci, którzy chcą tego doświadczyć, powinni poszukać miejsc, w których można to zrobić. Obecnie zwykły slot BB został zastąpiony przez Super Big Bertha. SBB ma 8 bębnów z 20 różnymi symbolami na bębnie. Zazwyczaj zamożni gracze wybierają ten slot ze względu na wysokość oferowanego jackpota. Podobnie jak większość slotów, SBB wykorzystuje generator liczb losowych, który wybiera różne kombinacje liczb w celu wyłonienia zwycięzcy. W jego przypadku liczby to symbole, które pojawiają się na ekranie, gdy bębny przestają się kręcić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.