Co to jest mnożnik slotu?

 

Jak sama nazwa wskazuje, mnożnik jest unikalną cechą slotu, która może pomnożyć Twoje wygrane o ustaloną kwotę. Nie wszystkie, ale większość slotów oferuje mnożnik. Ich celem jest oczywiście zwiększenie wygranej. Mogą one wynosić od 2x, gdzie Twoje wygrane są podwajane, do nawet 1000x!

 

Złożoność ich działania jest różna w zależności od gry. W normalnej grze natkniesz się tylko na niektóre mnożniki. Inne występują tylko podczas rund bonusowych lub darmowych spinów.

 

Niektóre symbole liczą się do całkowitego zakładu i zakładów liniowych. Inne po prostu pomnażają twoje wygrane. Każda gra jest inna, jeśli chodzi o użycie tych symboli. Musisz dobrze rozumieć działanie danej gry. Tabela wypłat w grze zazwyczaj zawiera wszystkie istotne informacje.

 

Darmowe Spiny

 

Mnożniki darmowych spinów są dość powszechne. W rzeczywistości, wielu twórców slotów programuje mnożniki, ponieważ chcą, aby darmowe spiny różniły się od gry podstawowej. Niektórzy producenci decydują się na użycie innych symboli niż te używane w grze podstawowej. Niektóre maszyny proszą graczy o wybranie mnożnika z ukrytych ikon, co jest ciekawą funkcją. Zapewnia to graczom szansę na zdobycie ogromnego bonusu. Ponadto, poczucie związku ze slotem i wynikiem gry. Zazwyczaj mnożniki darmowych spinów zwiększają wszystkie wygrane, podczas tej rundy o określoną liczbę: 2, 4, 8 itd.

Alt picture: Slot z darmowymi spinami

mnożnik slotu

Gra podstawowa

 

Mnożniki są dość rzadkie podczas gry podstawowej, w przeciwieństwie do darmowych spinów. Bardzo niewiele slotów oferuje specyficzne mnożniki z symbolami specjalnymi. Podczas gdy niektóre sloty posiadają mnożniki, większość wersji gry podstawowej pomnoży tylko kwotę wygranej na linii wypłat. Na przykład, całkowita wygrana za wylosowanie 5 cytryn na aktywnej linii będzie wynosić 2x, jeśli zdobędziesz 5 cytryn i 2x mnożnik na linii wypłaty.

 

Symbole Wild podwajają się jako mnożniki

 

To nie jest rzadkie znalezisko. Powiedzmy, że cytryny w powyższym przykładzie są symbolami Wild w konkretnym slocie, a Ty masz 2 z 3 pomarańczy, których potrzebujesz, aby wygrać. Cytryna, jako symbol Wild, może zastąpić każdy inny symbol na linii, aby utworzyć wygrywającą kombinację. Dodatkowo, multiplikatory Wild mogą pomnożyć wygraną ponad 2x. Może to być 4x lub 6x. Możesz wygrać 6x wartość trzech pomarańczy na aktywnej linii wypłaty.

 

Zakład vs. Wygrana

 

Czasami, dany mnożnik będzie obejmował tylko zakład na spin. W innych przypadkach również Twoje wygrane. Każdy z tych sposobów może być satysfakcjonujący, ponieważ Twój zakład może być wyższy niż Twoja wygrana. Zależy to od Twojego zakładu oraz od wysokości wygranej, o której mowa. Tak czy inaczej, mnożnik na slocie nigdy nie zaszkodzi. Może ci jedynie zapewnić więcej pieniędzy.

 

Mnożniki Scatter

 

Wreszcie, niektóre sloty posiadają symbole scatter, które działają również jako mnożniki. Wystarczy, że symbol scatter pojawi się gdzieś na ekranie takiego slotu. Nie musi to być na linii. Aby kontynuować powyższy przykład, potrzebujesz tylko trzech pomarańczy i symbolu scatter na dowolnej innej linii, aby uruchomić funkcję. Niektóre sloty, zawierają zarówno symbole scatter jak i wild jako mnożniki. Niektóre z nich będą miały te dodatki tylko w darmowych grach lub jako bonus.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.