Co to jest częstotliwość trafień na slotach?

Częstotliwość trafień, zwykle wyrażona w procentach, odnosi się do prawdopodobieństwa wygranej podczas gry na slocie. Na przykład slot o łącznej liczbie 1 000 000 spinów, z których jedna piąta jest zwycięska (gracz coś wygrywa) ma częstotliwość trafień na poziomie 20 procent.

Gracze nie mogą zobaczyć tej statystyki tak jak w przypadku procentów zwrotu do wartości gracza i innych statystyk. Jednak częstotliwość trafień jest często bardziej oczywista dla ludzi w bardziej ogólnym sensie w przeciwieństwie do innych rzeczy, gdzie ciężko jest się zorientować.

 

Wysoka i niska częstotliwość

Niektóre gry mają wiele symboli piętrowych i mnożników, co może skutkować szalonymi układami i wygranymi. Szansa na wygraną jest mniejsza, aby zrównoważyć możliwość i potrzebę tego rodzaju wypłat. Innymi słowy, częstotliwość trafień w tej grze jest niska.

W przeciwieństwie do tego bardziej tradycyjne gry charakteryzują się niższymi wygranymi i bonusami, ale wyższą częstotliwością trafień.

Chociaż nie jest możliwe, aby zobaczyć rzeczywistą częstotliwość trafień slotu z wyprzedzeniem, gracz może poznać ją po pewnym czasie. Może wtedy zdecydować, czy chce grać dalej, czy szukać innej opcji.

Wskaźniki częstotliwości trafień mają być osiągane w długim okresie czasu tak jak oczekiwane procenty zwrotu. RNG (generator liczb losowych) może doprowadzić Cię do ogromnego jackpota lub bankructwa za pomocą wariancji w krótkim okresie czasu.

 

Częstotliwość trafień i wysokość wypłaty

Nie ma związku między częstotliwością trafień a wysokością wypłat. Sloty są tworzone z myślą o częstotliwości trafień. Wysokość wypłaty i odpowiadające jej paski bębnów są odpowiednio zaprojektowane. Nie jest możliwe, aby istniała gra z wysoką częstotliwością trafień oraz wysokiej wypłacie lub taka, w której obie te wartości są niskie. Slot, który wypłaca mniej, będzie to robił częściej. Niektórzy producenci slotów zmniejszają nieco częstotliwość, która nie jest odczuwalna dla gracza, przynajmniej na początku. Niektórzy gracze po pewnym czasie mogą zacząć odczuwać różnicę. W większości przypadków jest to kombinacja tych dwóch rzeczy.

 

Częstotliwość trafień i zmienność gry

Gry o wysokiej zmienności zmniejszają częstotliwość trafień, aby umożliwić większe wygrane. Posiadają one większą liczbę martwych spinów — spinów, na których nie można nic wygrać. W tym przypadku częstsze są też środkowe wygrane. Częstotliwość trafień może być wymownym wskaźnikiem zmienności slotu. Sloty, które wypłacają często, ale wypłacają mniejsze wygrane, są prawdopodobnie mniej zmienne i mają większą częstotliwość trafień. Jeśli wypłacają więcej pieniędzy, ale rzadziej, to prawdopodobnie są bardziej zmienne z niższą częstotliwością trafień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Copyright 2024 Kasynie