Co oznacza draw no bet?

 

Jeśli jesteś nowy w zakładach lub po prostu nie bardzo zaznajomiony z jego szczegółami, draw no bet będzie brzmiało skomplikowanie, może nawet nonsensownie. W rzeczywistości jest to dość proste do zrozumienia. Wielu obstawiających nie chce podejmować ryzyka. W tym typie zakładu można obstawiać zakłady na drużynę „domową” lub „wyjazdową” na rynku trójstronnym, przy czym trzecią opcją jest remis. Ta opcja jest wyeliminowana, co oznacza, że jeśli wystąpi remis, obstawiający otrzyma wszystkie swoje pieniądze z powrotem.

Nie oczekuj atrakcyjnych kursów na tego typu zakłady. Ze względu na niższe ryzyko i rodzaj rynku zakładów, kursy będą najprawdopodobniej niższe. Z tego powodu kursy na poprawny wynik lub zwycięzcę są zazwyczaj wyższe niż na takie rynki zakładów jak podwójna szansa, lub draw no bet.

 

Mała dostępność

Nie wszyscy bukmacherzy mają opcję „draw no bet” dla różnych dyscyplin sportowych, głównie dlatego, że tenis, koszykówka i inne popularne dyscypliny nie mogą zakończyć się remisem. Obowiązują w nich specjalne zasady, takie jak tiebreaker w tenisie, lub dodawany jest dłuższy czas. W przypadku piłki nożnej i innych wybranych dyscyplin sportowych pozostaje opcja zakładów draw no bet.

Niektóre serwisy sportowe oferują ten typ zakładu na cały czas trwania meczu, a także na pierwszą i drugą połowę meczu.

Oprócz piłki nożnej popularnym sportem, który może zakończyć się remisem, jest krykiet. Inne to futbol amerykański, szachy, futbol australijski, boks, hokej na lodzie, wyścigi konne i inne sporty wyścigowe. Aby mecz lub wyścig nie trwał zbyt długo, w niektórych dyscyplinach sportowych obowiązują specjalne zasady. Ponadto zasady te zapewniają, że mecz nie kończy się remisem.

Jeśli w sporcie, takim jak sumo, występuje remis, mecze są zazwyczaj anulowane lub przekładane na inny termin, albo dodaje się więcej przerw.

 

Przykłady zakładów draw no bet

W tej części podajemy przykład takiego zakładu. Załóżmy, że chcesz postawić zakład na mecz pomiędzy Southampton a Tottenham Hotspur. Poniżej przedstawiono kursy na każdy z dwóch wyników tego hipotetycznego meczu:

Tottenham Hotspur – 7/10 (1.70)

Southampton – 21/20 (2.05)

Gdybyśmy mówili o rynku zakładów na zwycięzcę meczu, kursy wyglądałyby tak, jak poniżej:

Tottenham Hotspur – 29/20 (2.45)

Southampton – 21/10 (3.10)

Szanse maleją, ponieważ wyeliminowany został wynik „remisowy”.

Jeśli postawisz 20 funtów na zwycięstwo Spurs jako draw no bet i Twoja prognoza okaże się prawidłowa, otrzymasz w sumie 41 funtów. Jeśli gra zakończy się remisem, otrzymasz zwrot postawionych 20 funtów. Stracisz je w całości w przypadku wygranej Southampton.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.