Co oznacza 1×2 w zakładach bukmacherskich?

 

Choć brzmi to skomplikowanie, zakłady 1 x 2 to po prostu zakłady na wynik spotkania. Jest on również znany jako zakład na wynik meczu. Obstawiający typuje, czy drużyna gospodarzy wygra, drużyna gości wygra, czy też padnie remis.

Co w takim razie oznaczają 1, x i 2? Zasadniczo kursy zakładów będą podzielone na trzy kolumny – „gospodarze”, „remis” i „goście”. X oznacza remis. 1 oznacza zwycięstwo gospodarzy, a 2 zwycięstwo gości.

 

Co to jest zwycięski zakład?

Wygrywasz, jeśli stawiasz na drużynę gospodarzy (1), a gospodarze wygrywają. Jeśli postawisz na drużynę gości i przegra ona lub zremisuje, również przegrasz. Jeśli postawisz x i nie będzie remisu, przegrywasz.

Przyjrzyjmy się zatem, jakie są kursy. Każdy wynik końcowy meczu ma swoją cenę. Co możesz wygrać? Potencjalne zyski są obliczane przez pomnożenie kursów przez stawkę.

 

Przykładowy zakład 1X2

Zakład na drużynę gospodarzy (tj. 1) ma kurs 4,75. Drużyna gości na 1,67. Na remis obowiązuje kurs 4.20. Jeśli postawisz 20 funtów na drużynę gości, Twój zwrot wyniesie 20 funtów x 1,67 = 33,40 funtów. Stracisz 20 funtów, jeśli wygra drużyna gospodarzy lub jeśli mecz zakończy się remisem.

1x2-Zaklad

1X2 to najpopularniejszy zakład

Jak zapewne się domyślasz, zakłady 1X2 to najpopularniejszy typ zakładów piłkarskich. Jednak dlaczego? Po pierwsze, jest on dość prosty do zrozumienia. Jest to również jedna ze starszych, bardziej tradycyjnych metod stawiania zakładów. Jest to również atrakcyjny rynek dla profesjonalnych bukmacherów, ponieważ łatwo jest przeanalizować „wartość” w oferowanych kursach i czy takie w ogóle istnieją.

Aby poznać szczegóły, przyjrzyjmy się innemu przykładowi. Załóżmy, że jedna drużyna rozegrała siedem meczów u siebie, wygrała pięć, zremisowała jeden i przegrała jeden. Druga drużyna rozegrała siedem meczów na wyjeździe, w których odniosła tylko jedno zwycięstwo, trzy remisy i trzy porażki.

Innym przykładem jest to, jak radziły sobie te dwie drużyny, grając ze sobą. W tym celu należy cofnąć się co najmniej o kilka lat wstecz. Jeśli ktoś przegrał ostatni mecz, można się spodziewać, że będzie chciał wygrać, aby wybić się w rankingu. Należy również zwrócić uwagę na zmiany w składzie drużyn.

 

Łączenie wielu zakładów 1X2

Nie musisz stawiać zakładu 1X2 jako zakładu pojedynczego. Możliwe jest łączenie wielu zakładów 1X2 w celu utworzenia łączonych zakładów, potrójnych lub podwójnych. W ten sposób zwiększa się potencjalne zyski.

Taki zakład jest popularny wśród miłośników piłki nożnej, ale nie tylko. Wielu bukmacherów oferuje ten rodzaj zakładów na dowolny sport drużynowy, który może zakończyć się remisem, zwycięstwem gości lub gospodarzy. Zakłady 1X2 dotyczą takich dyscyplin sportowych, jak hokej, krykiet i rugby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.