System zakładów Fibonacciego jest jedną z wielu dostępnych obecnie strategii bukmacherskich. W poniższym artykule wyjaśnimy bardziej szczegółowo, na czym on polega. Obstawianie ciągu Fibonacciego to niewątpliwie kontrowersyjna koncepcja. Z pewnością są gracze, którzy dzięki tej strategii osiągają duże zyski, jednak jej ryzyko jest niebagatelne.
Podstawowa koncepcja obstawiania według sekwencji Fibonacciego jest prosta — stawiasz na remis. Jeśli przegrasz, stawiasz ponownie na remis, odwołując się do konkretnego klucza użytego do zwiększenia zakładu. Ważne jest, aby używać ilorazu szans powyżej 2,62 (konkretnie 2,618); i na szczęście dla osób, które chcą wdrożyć tę strategię, sporo meczów oferuje takie lub wyższe kursy na remis. Im wyższe kursy, tym lepiej dla graczy.
Liczby Fibonacciego i sekwencja zakładów bukmacherskich
Jeśli przegrasz pierwszy zakład, po prostu obstawiasz losowanie kolejnego, które będzie polegało na sekwencji liczb Fibonacciego. Kombinacja liczb jest więc ciągiem liczb, w którym suma dwóch pierwszych daje w efekcie trzecią liczbę. Na przykład pierwsze liczby Fibonacciego wyglądają tak: 1-1-2-3-5-8-13-21-34-55-89-144-233-377-…i tak dalej.
Korzystając ze schematu i zaczynając obstawianie od 1 euro, powiedzmy, że pierwszy remis z kursem większym niż 2,62 jest stratą. Następnym razem stawiasz 1 euro, potem 2 euro, 3, 5, 8, 13 i tak dalej. Jest to matematycznie zrozumiałe, że każdy osiągnięty zysk zrekompensuje wcześniejsze straty, gwarantując niewielki zysk.
Przykład złego zbiegu okoliczności
Weźmy na przykład sytuację, w której przegrywasz dziesięć razy z rzędu i wygrywasz swój zakład za jedenastym razem. W tym przypadku postawiłeś już 143 euro i ostatecznie wygrałeś po raz 11. Zakładając, że udany zakład miał kurs @ 2.80, Twoja wygrana wynosi 403.20 euro przy całkowitym zakładzie 287 euro, co daje Ci zysk netto 116 euro.
Wady
Wada tej strategii jest oczywista. Jeśli założymy, że przegrasz nie dziesięć kolejnych zakładów, ale dwadzieścia, to stracisz już około 17 000 euro. To zbyt wiele dla prawie każdego i nie warto ryzykować.
Wnioski
Kiedy obstawiasz zakłady, używając sekwencji Fibonacciego, polegasz na wygranej w odpowiednim czasie. Jeśli takie nie nadejdą lub nie skorzystasz z nich, nadejdzie czas, kiedy nie będziesz mógł sobie pozwolić na zakłady i stracisz dużo pieniędzy. Oczywiście ta strategia działała do tej pory bezbłędnie, a dalsza analiza drużyn, które często osiągają remisy, może pomóc w określeniu właściwych meczów, na które warto postawić.